Skënderbeu pranon ofertën, Otto John prezantohet në Kosovë

12:29 | 08/01/202012:290

Pas shumë bisedimeve të vështira, gjithçka është mbyllur me sukses: Oto John është zyrtarizuar si futbollisti më i ri i Prishtinës. Sulmuesi nigerian rikthehet pas dy vitesh në IPKO Superliga e Kosovës.

Klubi i Prishtinës zyrtarizoi pak çaste më parë firmën me sulmuesin nigerian, i cili do të jetë një vlerë e shtuar për ekipin kryeqytetas. Në faqen e tyre zyrtare në Twitter, Prishtina njoftoi:

“Mirë se vjen Oto John! Shpresojmë të shohim Oto-n e para dy vitesh. Pas shumë bisedave aspak të lehta, FC Prishtina ka bindur sulmuesin nga Nigeria, Oto John, që t’i bashkohet skuadrës sonë në këtë afat kalimtar”.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono