Skënderbeu nuk e quan të arritur kualifikimin në Kupë

17:14 | 13/02/2018

Skënderbeu ka rastin më të mirë për të synuar fitoren e Kupës së Shqipërisë. Trajneri Ilir Daja flet për sfidën çerekfinale ndaj Teutës, dhe tregon sesi mund të luajë.
Titulli kampion mund të quhet thuajse i fituar.
Skënderbeu i këtij sezoni, sidoqoftë, kërkon edhe më shumë, dhe pikërisht fitoren dhe të Kupës së Shqipërisë.
Ky trofe kurrë nuk ka qenë i arritshëm për korçarët, ndërsa ata janë dyshuar se kanë bërë lëshime për të qenë të sigurt në kampionat, veçse diferenca e madhe me rivalët këtë herë mund t’i lejojë të luftojnë në të dy kompeticionet.
Në Korçë luhet përballja e dytë çerekfinale, dhe kualifikimi mendohet i sigurt pas fitores 2-0 në Durrës ndaj Teutës.
Trajneri Daja flet edhe për dilemat e tij lidhur me formacionin ndaj durrsakëve.
Ilir Daja: “Kush do të veshë fanelën e titullarit te skuadra e Skëndërbeut ka gjashtë ditë kohë në seancat strëvitore për të treguar formën e vet”./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono