Skënderbeu fiton me Laçin

23:45 | 11/02/2019

Skuadra e Skënderbeut u rikthye tek fitorja pas 6 humbjesh radhazi. Korçarët mposhtën Laçin me rezultatin 2-1 dhe ngjiten në vendin e katërt.

Skënderbeu merr frymë lirisht. Juglindorët u rikthyen tek fitorja në kampionat pas 6 humbjeve radhazi. Të besuarit e trajnerit Orges Shehi fituan me rezultatin 2-1 ndaj Laçit në sfidën mbyllëse të javës së 21 të Kategorisë Superiore. Pjesa e parë ishte e mbyllur dhe pa shumë raste shënimi.

Skuadrat qëndruan në pritje të gabimeve të kundërshtarit dhe sulmet ishin me pikatore. Pjesa e dytë dhuroi një tjetër skenar nga pjesa e parë duke u shënuar plot 3 gola. Skënderbeu kalon në avantazh në minutën e 55 me Blerim Krasniqin, i cili dërgon ngjitur me shtyllën një top të krosuar nga Muzaka.

Pas këtij goli, Skënderbeu administron më mirë situatën dhe fiton një 11-metërsh që shndërrohet në gol nga Pervan, i cili nuk fal përballë Selmanit. Ka sërish penallti, kësaj radhe në favor të Laçit që për çudi ngushton diferencat me portierin Selmani. Në minutat e mbetura nuk ka ndryshim rezultati dhe Skënderbeu siguron tre pikë me mjaft vlera në javën e 21. Një fitore që e ngjit skuadrën në vendin e 4 në renditje./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono