Skënderbeu fitoi bindshëm ndaj Kukësit

22:10 | 18/05/2019

Skënderbeu fitoi lehtësisht në transfertën e Kukësit pasi fitoi me shifrat 3-0. Partizani kampion u mund ndaj Teutës ndërkohë që Flamurtari fitoi minimalisht 1-0 ndaj Laçit

Një nga klasiket më të bukura në futbollin shqiptar të viteve të fundit, Kukëss – Skënderbeu përfundoi me fitoren e thellë të korçareve me shifrat 3-0. Serinë e golave e hap Gjergji Muzaka nga e 11 metërshi e më pas Dejvi Bregu dyfishon shifrat. Goli i trete u realizua nga Pervan në minutën e fundit të kohës së rregullt. Skënderbeu dominoi Kukësin por fitorja nuk ka shumë vlera pas vendi i tretë është pothuajse i pamundur për t’u arritur pas tre pikëve që Teuta mori ndaj Partizanit.

Progni kaloi në avantazh durrsaket në pjesën e parë ndërkohe që Kallaku vendosi fatet e takimit ne fraksionin  dytë të lojës. Në fundin e takimit Teuta luajti me një lojtar më pak pas daljes me karton të kuq të Sidibe. Në takimin e zhvilluar në Vlorë mes Flamurtari dhe Laçit vendosi goli i realizuar nga Idriz batha në pjesën e parë. Flamurtari është tre pike larg vendit të tretë që mbahet nga Teuta./ABC News Albania 24/7


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono