Skënderbeu fare pranë evropës me fitoren 2-0 ndaj Flamurtarit

23:20 | 28/04/2019

Skënderbeu i dha vetes shpresë për t’u kualifikuar në Ligën e Europës me fitoren 2-0 arritur ndaj Flamurtarit në Korçë.

Kampionët merituan gjithçka pasi e dominuan plotësisht ndeshjen e javës së 31-të të Superligës, duke shënuar golat me anë të sulmuesit Blerim Krasniqi në pjesën e parë, dhe të Gjergji Muzakës me penallti në minutat e fundit.

Me këtë sukses, korçarët kanë 46 pikë, duke kaluar Laçin e duke u ngjitur në vendin e pestë në renditje, vetëm 2 pikë larg Flamurtarit që mban vendin e tretë.

Ishte një fitore e rëndësishme, në një moment të vështirë për Skënderbeun, aq më tepër që vlonjatët kishin një seri rezultatesh pozitive. Gjithsesi, edhe nëse e arrin kualifikimin për në Europë, ekipi i trajnerit Shehi duhet të presë vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv në Lozanë të Zvicrës, që mund të anulojë ose jo dënimin e dhënë nga UEFA./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono