Skema me tre mbrojtës, Pioli do të ndërhyjë në janar
Mattia Caldara dhe Stefano Pioli

17:25 | 30/10/201917:250

Trajneri i ri i Milanit, Stefano Pioli, është një admirues i skemës me tre qendërmbrojtës, por deri më tani te Milani, nuk ka pasur mundësi të luajë me një modul të tillë, për shkak të lojtarëve që ka në përbërje.

Si pasojë, tekniku italian i ka bërë kërkesë klubit që të ndërhyjë në merkato të marrë një qendërmbrojtës. Caldara do të rikthehet shumë shpejt nga dëmtimi, por Pioli po shpreson që Milani të shpenzojë dhe të sjellë një emër të madh në San Siro.

Deri më tani, mediet italiane nuk kanë mësuar ndonjë emër konkret, por flitet se kuqezinjtë po interesohen për dy mbrojtës në La Liga. Me këtë skemë të re, Theo Hernandez do të ketë mundësinë të luajë më i avancuar, ndërsa Duarte me shumë gjasa do të mbulojë rolin e ‘wingerit’ të djathtë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono