Skandali “DH Albania”, jep doreheqjen drejtori i OST

16:11 | 21/01/201916:110

Ka dhënë dorëheqjen drejtori i Operatorit të Sistemit të Transmetimit, Klodian Gradeci. Disa ditë më parë Gradeci u mor në pyetje nga prokuroria së bashku me drejtorin e Autoritetit Rrugor Shqiptar Afrim Qendro në lidhje me skandalin e firmës ‘DH Albania’.

Operatori i sistemit të Transmetimit është nën hetim për tenderin me vlerë 11 milionë euro që iu dha kompanisë  DH ALBANIA për ndërtimin e linjës 220 kilovolt Burrel Peshkopi, një nga tenderat më të mëdhenj të zhvilluar nga OST gjatë viti të kaluar./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono