Skandal! E ofenduan me kore naziste, ndërpritet takimi në Spanjë

22:08 | 15/12/201922:080

Ajo që ka ndodhur në La Liga 2, në takimin mes Rayo Vallecano dhe Albacete, është e turpshme. Ky takim u ndërpre në pjesën e parë, pasi tifozët vendas të Vallecanos, sulmuan me kore naziste futbollistin ukrainas, Roman Zozulya.

Ky i fundit u transferua në formë huazimi te Vallecano në vitin 2017, por tifozët nuk e deshën dhe klubi i detyrua ta largojë. Sot, Roman Zozulya u rikthye me fanellën e Albacete në Vallecano dhe gjatë gjithë pjesës së parë, ishte objektiv i tifozerisë vendase. Ekipi mik i Albacete vendosi të mos rikthehet në fushë pas pushimit mes pjesëve dhe ndeshja është ndërprerë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono