Situatë e qetë para Teatrit Kombëtar, qytetarët mbështesin artistët e ngujuar

11:45 | 25/07/201911:450

Situata tek Teatri Kombëtar është e qetë mëngjesin e sotëm. Rreth 100 artistë e qytetarë të ftuar nga Aleanca për mbrojtjen e Teatrit janë të ngujuar brenda sallës prej paradites së djeshme.

Pasditen e djeshme ka patur tensione të përsëritura me policinë e cila ka penguar qytetarë të tjerë të Tiranës të afroheshin në sheshin para Teatrit.

Në mbrëmje atyre iu bashkua për herë të dytë Lulzim Basha, i cili duke i falenderuar, bëri të ditur se sot në orën 11.00 në ambientet e Teatrit do nënshkruhet një marrëveshje me Aleancën për mbrojtjen e Teatrit si angazhim i opozitës për të mos lejuar prishjen e godinës. /ABC news Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono