Situata kaotike e Grezdës, tifozët e Rangers e ‘masakrojnë’!

21:13 | 09/10/201921:130

Eros Grezda ka pësuar një rënie të pabesueshme. Sulmuesi kuqezi ishte në formë të shkëlqyer me skuadrën e Osijekut në Kroaci, duke shënuar rregullisht dhe duke qenë shumë herë në formacionin më të mirë. Forma e tij i siguroi një kalim te Rangers, me tekniku Steven Gerrard që i besoi dhe pagoi plot 2.5 milionë paundë për të.

Por që nga transferimi i tij në “Ibrox”, shqiptari nuk ka arritur të shkëlqejë. Pas shumë ulje-ngritjesh sezonin e shkuar, ky sezon është i ri është totalisht për t’u harruar. Gerrard nuk e ka grumbulluar në asnjë ndeshje, madje e ka detyruar të luajë për ekipin e rezervave.

Në takimin e fundit, Grezda humbi dhe një penallti. Menjëherë pas këtij gabimi, shumë tifozë të Rangers shfrytëzuan “Tëitterin” për të masakruar futbollistin kuqezi, me ironi dhe sulme direkte ndaj tij.

“Dërgojeni te U-14!”, “Sigurisht që e humbi!”, “Ai nuk ka më asnjë shpresë!”, “Vë bast se e ka humbur me qëllim”, këto ishin vetëm disa nga komentet e tifozëve të Rangers, që kanë shprehur qartë pakënaqësinë e tyre kundrejt Grezdës./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono