Situata e Përmbytjeve/Premçi në ABC news

18:05 | 07/12/2017

Drejtori i Emergjencave Civile, Shemsi Premçi, gjatë një interviste në studion e ABC News foli për përballimin e situatës nga përmbytjet.
Sipas tij, ishte një mbulim i situatës më i mirë se në 2015-n dhe dëmet ishin më të pakta.
Premçi tha gjithashtu se ndërhyrjet dhe evakuuimet u bëne në kohë, pasi paralajmërimi u bë disa ditë para./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono