Sinqeriteti i Bale: Provoj emocione të ndryshme, luaj me zemërim

10:38 | 10/10/201910:380

Uellsi do të provojë të fitojë në Trnava përballë Sllovakisë vendase për të mbajtur hapur shpresat e kualifikimit në Evropian. Ekipi i Giggs renditet në vend të katërt me 6 pikë, katër më pak se kryesuesit e Kroacisë dhe tre më pak se Sllovakia e Hungaria.

Shpresat për një rezultat pozitiv varen te Gareth Bale, i cili kaloi një verë shumë të vështirë. Zidane dëshironte largimin e tij, por sulmuesi insistoi dhe qëndroi. Deri tani ka shënuar 2 gola dhe ka dhuruar po kaq asiste.

Gjatë konferencës për shtyp, 30-vjeçari theksoi se pavarësisht emocioneve të ndryshme që përjeton, mendjen e ka të qartë.

Provoj emocione të ndryshme në lojë. Mendoj se është normale që një prej këtyre është edhe zemërimi, por unë s’kam asgjë për të cilën do të duhesha ta qartësoja mendjen time”, ka thënë Bale. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono