“Simeone më mësoi gjithçka”, Griezmann nostalgji për Atleticon?

13:31 | 03/11/201913:310

Antoine Griezmann nuk po kalon një moment të mirë me Barcelonën. Sulmuesi francez po përshtatet, por nuk ka arritur akoma formën e tij maksimale. Deklarata pas humbjes kundër Levantes nuk u ka pëlqyer shumë tifozëve katalanas, teksa Griezmann flet për disfatën e papritur, taktikën ndryshe në ekipin e ri dhe ish-trajnerin, Diego Simeone.

Nuk ka një shpjegim logjik se çfarë ndodhi në ato 7 minuta dhe kjo është shqetësuese. Duhet të analizojmë gabimet dhe të përmirësohemi. Pësuam një ‘blackout’! Mund të ketë disa faktorë si loja ose qëndrimi jonë.

Po përshtatem, edhe pse nuk mund të mësoj taktikat e reja brenda një sekonde. Unë më i dobishëm kur mbroj sesa kur sulmoj? Kjo ndodh falë Diego Simeones. Ai më ka mësuar gjithçka“, thekson sulmuesi francez. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono