Simeone: E merituam kualifikim! Felix? Nuk ka frikë nga asgjë

23:39 | 11/12/201923:390

Diego Pablo Simeone ishte i kënaqur pas fitores së Atleticos ndaj Lokomotivës së Moskës. Në fjalën e tij, strategu argjentinas tha: “Jam i gëzuar, sepse të jesh në Champions League dhe në raundin e 1/16 nuk është e lehtë.

Tani kanë mbetur ekipe të shkëlqyera dhe kushdo që do të kemi përballë, do të jetë një sfidë emocionuese. Ky hap në Ligën e Kampionëve ishte i nevojshëm për klubin dhe ekipin”.

Simeone foli dhe për penalltinë e Trippier: “Ai është lojtari më i mirë që kemi për penallti, por kësaj radhe ishte i pafat. Felix? Kur je i ri, nuk ke frikë nga asgjë. Tani duhet ta krijojmë të njëjtën performancë edhe në kampionat”, përfundoi numri një i Atleticos./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono