“SIGAL” ofron vizita mjekësore falas, klinika lëviz në të gjithë Shqipërinë

13:17 | 16/04/2018

Për herë të parë banorët e Belshit e Dumresë kanë mundësinë të kryejnë vizita mjekësore falas, në një kohë të shpejtë, pa radhë të gjata e mbi të gjitha nga një grup i specializuar mjekësh.


Këtë ua siguron kompania e sigurimeve “SIGAL”, Presidenti i të cilës, Avni Ponari thotë se qëllimi i kësaj klinike lëvizëse është ndërgjegjësimi i qytetarëve.
Kjo klinikë lëvizëse ka zhvilluar një tur të gjatë në Shqipëri e Maqedoni. Belshi nuk u përzgjodh rastësisht shprehet Presidenti i kompanisë “SIGAL”.
Mbi 60 pacientë në ditë ekzaminohen falas e shpejtë duke bërë dallimin midis shërbimit shtetëror e këtij privat.
Këtë e vë në dukje edhe Presidenti Avni Ponari.
Doktor Agron Panariti,administron këtë klinikë. Ai ka punuar në spitalin ushtarak dhe madje edhe në spitalin e New Yorkut ën Amerikë. Tashmë është rikthyer për t’i shërbyer shqiptarëve.
Pas përfundimit të ekzaminimeve në Belsh, klinika lëvizëse e “SIGAL” do të udhëtojë drejt një zonë tjetër, atje ku njerëzit kanë më shumë nevojë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono