Si duket kampusi 5 miliardë dollarësh i Apple

18:27 | 05/02/2018

Apple ka publikuar fotot e kampusit 5 miliardë dollarësh, që po ndërtohet në Kaliforni.
Pamjet tregojnë se ndërtesa shtrihet në një hapësirë të gjerë dhe do të rrethohet nga rreth 9,000 pemë.
Sipas Daily Mail, pajisjet e mëdha të punës janë hequr pasi nuk është më e nevojshme të përdoren.
Edhe pse akoma nuk ka mbaruar plotësisht së ndërtuari, disa pjesë të zyrave futuristike të Apple po përdoren që tani nga stafi.
Ambienti gjigant do të bëhet shtëpia e 12,000 punonjësve./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono