Si do të jetë moti javën e fundit e muajit maj?

14:41 | 26/05/201914:410

Edhe pse jemi në ditët e fundit të muajit maj, moti vijon të mbetet i paqëndrueshëm dhe me kapriço. Sipas MeteoAlb fundjava dhe fillimi i javës do karakterizohen nga mot me vranësira dhe reshje të dobëta shiu. Kushte të tilla meteorologjike të paqëndrueshme pritet të ketë edhe fillimi i qershorit.

Të gjithë do duhet të presim për të parë temperaturat normale të stinës së verës. Vranësirat e reshje shiu do jenë binomi që do na shoqërojë në javët e ardhshme mes kthjellimeve e rrezeve të kursyera të diellit.

Njëlloj si këtë fundjavë, vranësirat do jenë dominuese, për të gjeneruar shira të lehtë në orët e pasditës.

Shërbimi Meteoalb bën ditur për ABC News se ky mot do na shoqërojë edhe në fillimjavë. E hëna do ketë panoramën me vranësira e shira në pjesën më të madhe të vendit.

“Ky mot i paqëndrueshëm do vijojë deri në mbyllje të muajit maj e gjithë javën e ardhshme, cadra do jetë aksesori i nevojshëm për të gjithë”.

Edhe temperaturat parashikohen në rënie me dy gradë, por duke ruajtur gjithsesi parametrat e stinës deri në 27 gradë Celsius javën e ardhshme.

Për ata që përgatiten të nisin pushimet e stinës muajin e ardhshëm, vijnë lajme jo fort inkurajuese. Pjesa e parë e muajit qershor pritet të jetë e lagësht, me mot të paqendrueshëm.  /ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono