Shyti: Takimi me qeverinë i mirëpritur, por sporti e humbi ndeshjen

23:56 | 16/01/202023:560

Drejtori i përgjithshëm i Teutës, Artan Shyti, i ftuar në emisionin Pressing në ABC News, tha se takimi me qeverinë ishte i mirëpritur, por sporti e humbi ndeshjen…

“Nuk është vetëm problem i kësaj qeverie, por dhe më përpara. Sporti gjithmnë ka vuajtur. Përgjegjësia për mendimin tim, nuk është vetëm e qeverisë. Përgjegjësia është e njerëzve që drejtojnë sportin, që nuk janë të aftë të reagojnë dhe të veprojnë. Kush ka qenë një insuticion që i ka mbledhur dhe të thotë: Kemi këtë situatë, si t’ia bëjmë?

Ballafaqimi vjet me qeverinë ishte i mirëpritur, krijoi shpresën se më në fund, kjo situatë do të merrte drejtim. Unë besoj se ky ballafaqim, ka rezultuar humbje. Nëse do të ishte ndeshje futbolli, sporti ka humbur. Duhet të shikojmë për të ardhmen, çfarë të bëjmë që të kemi një të ardhme më të mirë për sportin./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono