Shyti e thotë hapur: E pafalshme çfarë bënë me Majlinda Kelmendin!

12:46 | 10/01/202012:460

Drejtori i përgjithshëm i Teutës, Artan Shyti, ishte i ftuar mbrëmë në emisionin “Pressing”, në ABC News. Shyti u ndalua më shumë te kaosi që ka pushtuar Komitetin Olimpik Shqiptar, si dhe tregoi një detaj me Majlinda Kelmendin, kampione në sportin e xhudos.

“E dini çfarë ndodh me KOKSH? Këto janë llafe të gjitha kur vjen puna te sportistët. Majlinda Kelmendi, që është sportiste e madhe, dhe vetëm për këtë që kanë bërë, duhet të iknin të gjithë në shtëpi.

Kelmendi, erdhi dhe tha: Më jepni 30 mijë dollarë të bëj për Shqipërinë stërvitje dhe garë. Këta i thanë: Nuk i kemi 30 mijë dollarë. Dhe Majlinda Kelmendi shkoi në Kosovë mori 30 mijë dollarët dhe doli kampione olimpike. E dini ju sa lekë ndajnë këta, kështu bonuse honorare, në vit? 24 milionë lekë. Të vjetra!

Sikur këto para t’ia jepnin Majlinda Kelmendit, sot do të kishim një medalje olimpike që nuk do e kemi kurrë. Ose kemi dhe atë, Briken Caljen, që nuk merr lekët e shpërblimit. Kemi atë djalin që qante mbrëmë atje, këta janë. Edhe e dini çfarë ndodh? I kanë rrogat skandal. I kanë shpërblimet skandal. Shkojnë bredhin: Katër sportistë, tetë zyrtarë. Të gjithë gratë me vete! Stavri ka 23 vjet aty”, përfundoi Shyti./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono