Shumica shqiptarë, 8 të arrestuar pas kapjes së 1.2 ton kokainë në Greqi

12:05 | 25/01/202012:050

Policia greke kane sekuestruar më shumë se 1.2 ton kokainë dhe ka vënë në pranga tetë persona, shumica  e të cilëve është me origjinë nga Shqipëria

Mediat greke raportojnë se droga është sekuestruar në Astakos të Athinës dhe origjinë kishte vendet e Amerikës Latine.

Informacionet bëjnë me dije se lënda narkotike është gjetur e fshehur në një ndërtese turistike të zones. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono