Shumë pranë Tiranës, tërmeti shkundi Shqipërinë gjatë natës

07:41 | 27/01/202007:410

Një lëkundje tërmeti është regjistruar gjatë natës në vend, rreth orës 02:40, shumë pranë Tiranës. Sipas Institutit të Gjeoshkencave tërmeti ishte me magnitudë 3.6 i shkallës Rihter.

Epiqendra ishte 1 kilometer në fshatin Bubq të Fushë-Krujës, me një thellësi prej 34 kilometrash.

Kujtojmë se vendi u godit nga një tërmet i fuqishëm më 26 nëntor, të vitit të kaluar, duke marrë 51 jetë njerëzore. Po ashtu tërmeti me magnitudë 6.4 shkaktoi qindra të plagosur dhe mijëra të tjerë të pastrehë./abcnews.al

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono