Shuhet në moshën 20-vjeçare ylli i “Disney Channel”

18:15 | 07/07/201918:150

Ka ndërruar jetë në moshën 20-vjeçare aktori amerikan Cameron Boyce , i konsideruar si ylli i ri i serive televizive të kanalit “Disney Channel”. Lajmin e ka bërë të ditur familja e aktorit përmes një komunikate dërguar mediave amerikane, ku shpreh dëshpërimin e thellë për humbjen e Cameron.

Sipas komunikatës, 20-vjeçari ndërroi jetë në gjumë për shkak të një ataku kardiak, pasojë e një sëmundjeje për të cilën ai po merrte mjekime. Boyce ka interpretuar në një seri programesh televizive si serialet “Xhesi” dhe “Pasardhësit”, si dhe në filmin horror “Pasqyrat”.

Një zëdhënës i Disney Channel e përshkroi Boyce si një aktor jashtëzakonisht të talentuar. “Ai kishte një talent të pabesueshëm, ishte një person shumë i kujdesshëm dhe mbi të gjitha një djalë i dashur dhe i përkushtuar ndaj familjes dhe miqve”, tha zëdhënësi. Një ditë përpara se të vdiste, Cameron Boyce kishte postuar një foto bardhezi të tijën në Instagram./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono