Shtylla kurrizore problem i madh, situata e yllit të Atleticos!

13:59 | 14/11/201913:590

Sulmuesi i Atletico Madrid, Diego Costa mund të humbasë pjesën e mbëtur të këtij sezoni. Spanjolli ka probleme me qafën, konkretisht me pjesën e sipërme të shtyllës kurrizore. Ai do ti nënshtrohet testeve të tjera, por nga rezultatet deri më tani, Diego nuk mund të luajë të paktën deri në prill.

Atletico në deklaratën që bëri ditën e djeshme, theksoi se nuk dihet akoma nëse sulmuesi do ti nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale. Sipas ‘AS’, 31-vjeçari vuan nga hernia dhe nëse sëmundja i prek nervin, atëherë situata komplikohet dhe koha e rikuperimit shtohet.

Atletico ndodhet momentalisht e treta në La Liga, por sulmi i madrilenëve nuk është në ditët e tij më të mira. Mungesa e Joao Felix dhe situata me pikëpytje e Diegos do ta detyrojnë trajnerin Simeone të jetë aktiv në merkaton e janarit. /abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono