Shtyhet vendimi për autorët e vrasjes së Marvi Mihalit

17:53 | 19/03/2019

Një seancë e tensionuar ka qenë ajo e së martës në gjykatën e Tiranës ku do të lexohej mbrojtja e 4 të akuzuarve për vrasjen e Marvi Mihalit.

Ka pasur përplasje mes familjarëve të djalit që u vra në korrik të 2017 për një karikues telefoni dhe prindërve të të arrestuarve si autorë ngjres së rëndë.

Tensionet ndëmjet dy familjeve në sallën e gjykatën u bë shkas që gjykata e Tiranës të shtyjë dhënien e vendimit për 4 autorët e dyshuar të vrasjes së 22-vjeçarit Marvi Mihalit, ngjarje kjo e ndodhur në korrikt të 2017.

Mbrojtja dhe më pas vendimi i katër të pandehurve u vendos më datë 26 mars. Ishin uniformat blu ato të cilët bënë të mundur shmangien e konflikteve fizike mes prinderve te viktimes Mihali dhe atyre te te akuzuarve ku dy prej tyre janë ende në kërkim, për vrasje me paramendim e kryer në bashkëpunim.

Prindërit e të riut Marvi Mihali që humbi jetën gjatë sulmit me thikë nga disa bashkëmoshatarë, paralajmëruan vetëgjyqësi nëse nuk funksionon drejtësia.

Ndërkohë, babai i një të prej të akuzuarve thotë se pala tjetër ka kërkuar dëmshprëblim për vrasjen e djalit.

Më herët prokuroria gjatë paraqitje së pretencës së saj, në seancën e 4 marsit, kishte kërkuar 25 vite burg për Kridens Allën, 24 vite burg për Dejvi Bitrajn, 20 vite për Marsel Allën dhe 18 vite burg për Eugen Bitrajn. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono