Shtrenjtohen sërish ushqimet

14:49 | 18/07/201814:490

Çmimet për mallrat e konsumit në vend janë rritur sërish. Instituti i Statistikave thotë se ndryshimi vjetor i matur nga Indeksi i Harmonizuar i Çmimeve të Konsumit në muajin Qershor është 2.1% ndërkohë që një muaj më parë, ky tregues ishte 1.8%.

“Argëtim dhe kulturë” është grupi që ka pësuar dhe rritjen më te madhe të çmimeve  prej 3,7 %. Pas tij renditen  ushqimet, pijet joalkoolike, veshjet dhe këpucët.

Ndërkohë që rritja më e vogël e çmimeve është regjistruar për shërbimet arsimore me 0.9% dhe mobilimin e shtëpive me 0.5%./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono