Shqiptarja fiton 10 mijë dollarë për fustanin e nusërisë krijuar me letra higjienike

09:52 | 03/10/201909:520

Një shqiptare ka fituar çmimin e parë për fustanin më të bukur të nusërisë krijuar me letër higjienike të zhvilluar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Fustani i quajtur “Celestial Rose” ka fituar çmimin prej 10 mijë dollarësh në 15 vjetorin e “Annual Toilet Paper Ëedding Dress”, ndërsa vendi i dytë mori 5 mijë dollarë dhe i treti 2500 dollarë.

Për të krijuar këtë fustan shqiptares iu deshën 48 rrulonë me letër higjenike dhe 400 orë punë.

Mimoza Haska, e cila banon në Karolinën e Jugut, ka marrë pjesë në konkurs shtatë herë, ndërsa vitin e kaluar ajo zuri vendin e tretë. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono