Shqiptari me mikun e tij arrestohen për trafik të armëve

07:02 | 30/11/201907:020

Një shqiptar dhe tre italianë u arrestuan nga policia italiane për trafik të armëve dhe zhvatje.

Policia e Trevizos ka sqaruar ndër të tjera se një nga pistoletat e sekuestruara është përdorur  në një vrasje në Venezia në vitin 2018. Operacioni blitz u zhvillua mëngjesin e djeshme në provincën e Trevizos.

Gjatë operacionit u kapën 12 pistoleta dhe dy pushkë, që ishin vjedhur vite më parë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono