Shqiptari gjendet i masakruar në Gjermani

09:40 | 21/09/201909:400

Një shqiptar është gjetur i vrarë në Gjermani. Viktima është një 27-vjeçar, por identiteti i tij nuk bëhet i ditur.

Trupi i pajetë është gjetur në Dölauer Heide disa ditë më parë. Në trupin e viktimës kishte plagë të shkaktuara nga arma dhe goditjet me thikë. Hetuesit gjermanë thonë se 27-vjeçari shqiptar ishte vrarë në mënyrë barbare.

Trupi i pajetë u gjet në një kanal në një zonë të pyllëzuar. Trupi i 27 vjeçarit shqiptar ishte fshehur nën gjethe në një kanal, ndërkaq u identifikua nga ADN-ja e tij. Identiteti i tij nuk është bërë i ditur për media

Është ende e paqartë nëse shqiptari ishte vrarë në vendin ku u gjet apo ishte sjellë aty pas ekzekutimit në ndonjë zonë tjetër.

Zbulimi i trupit u bë rastësisht të dielën nga një kalimtarë të rastit.

Policia po heton këtë ngjarje, shkruajnë mediat gjermane, për të identifikuar dhe arrestuar autorët. /abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono