Shqiptari arrestohet për dhunë në familje

09:33 | 10/07/2018

Një shqiptari në Itali i janë vënë prangat pasi akuzohet për dhunë në familje. 33-vjeçari, emri i të cilit nuk është bërë publik, ka dokumente të rregullta qëndrimi në Itali dhe banon në Forli. Ai përfundoi në qelitë e paraburgimit në fundjavë pasi u denoncua nga e bashkëjetuesja italiane.

Sipas mediave italiane, shqiptari nuk pranonte faktin që të ndahej nga italiania, e cila në fakt kishte nxjerrë të gjitha sendet e tij personale jashtë apartamentit dhe kishte ndërruar edhe bravën e derës.

Kur ndërhyri policia, e gjeti shqiptarin të dehur duke kërcënuar dhe duke u përpjekur ta sulmonte italiane. Gjithashtu autoritetet i gjetën në makinë një mjet prerës 33-vjeçarit./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono