Shqiptar shtypet nga treni, i ati përlot me dedikimin

20:15 | 01/05/201920:150

Një aksident tragjik ka ndodhur në Oberglatt të Zyrihut në Zvicër, ku një 17-vjeçar shqiptar i Kosovës ka gjetur vdekjen. Adoleshenti është gjetur i pajetë në shinat e trenit të këtij qyteti. Viktima u identifikua si Rinor Bunjaku i cili ishte me origjinë nga Gjilani i Kosovës dhe jetonte prej kohësh në Rümlangu i Cyrihut.

Sipas familjes Bunjaku, tregojnë se ende nuk i dinë rrethanat e vdekjes së 17-vjeçarit por vetëm dinë se ai është goditur nga treni dhe më pas ka humbur jetën në vend. Ndërkohë babai i tij ka shkruar disa statuse që kanë prekur zemrat e qindra njerëzve në Facebook. Ndërsa familja njofton se varrimi i të ndjerit do të bëhet të premten, më 3 Maj në orën 13.00 në varrezën “Friedhof Chilisbaum”, Ifangstrasse 100 në Rümlang/ZH./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono