Shqipëria nën valën e të nxehtit, temperatura ekstreme

22:01 | 22/07/201922:010

Sipas Meteo-Alb, qarkullimi i masave ajrore me origjinë Afrikane do të diktojnë mot të kthjellët dhe të nxehtë në të gjithë Shqipërinë gjatë gjithë ditës, përjashtuar zonat Veri dhe Verilindore ku gjatë orëve të vona të mbrëmjes do të shfaqen vranësira të lehta.

Temperaturat e ajrit vijojnë të larta duke bërë që termometri në mesditë të arrije deri në 39°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe deri e fortë në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor – Jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim mbi 4 ballë./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono