Shqipëria mposht 4 me 2 Islandën në “Elbasan Arena”

23:12 | 10/09/201923:120

Shqipëria ka mposhtur Islandën me rezultatin 4 me 2 në “Elbasan Arena” në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Europianit 2020. Golat u shënuan nga Dermaku, Hysaj, Roshi dhe Cikalleshi.

Katër gola të kuqezinjve rikthyen entuziazmin në Kombëtare, pas humbjes dërrmuese me Francën tre ditë më parë.

Ndryshimet në formacion nga tekniku Reja, dhanë rezultatet e pritura. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono