Shqipëria miqësore me Jordaninë

13:18 | 16/04/2018

Pas ndeshjes me Uellsin, tashmë të konfirmuar për t’u luajtur në datë 20 Nëntor, skuadra kombëtare e futbollit do të luajë një tjetër sfidë miqësore, në datën 10 Tetor në stadiumin “Elbasan Arena” në Elbasan.
Sipas një njoftimi të FSHF-s, përballë do të jetë përfaqësuesja e Jordanisë, e cila vjen në Shqipëri për t’u ndeshur me ekipin e drejtuar nga Kristian Panuçi. Kjo miqësore, sikundër edhe ajo me Uellsin, do të luhet në periudhën kur zhvillohen takimet e grupeve për Ligën e Kombeve.
Plotësohet kështu edhe kuadri i 6 ndeshjeve, me katër sfida zyrtare në grupin me tre përfaqësuese të UEFA Nations League, si dhe dy ballafaqimet miqësore./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono