Shqipëria e Beqirit në formë, mposht edhe Ukrainën

17:26 | 17/01/202017:260

Shqipëria U17 ka fituar edhe ndaj Ukrainë, në “Mercedes Benz Aegean Cup”. Kuqezinjtë e drejtuar nga Elvin Beqiri fituan me rezultatin minimal 1-0 sërish. Vendimtar në takimin e sotëm ka qenë sulmuesi Neziri, i cili mposhti ukrainasit që në fillim.

Në informacionet që FSHF servir, thuhet se skuadra kuqezi është rreshtuar me modulin 3-4-3 dhe ka pasur raste të mira shënimi. Gjithsesi nuk ia ka dalë dot dhe deri në fund rezultati ka mbetur i pandryshuar, 1-0.

Shqipëria ka në program edhe një ndeshje tjetër, që do të zhvillohet më 19 janar. Përballë kuqezinjtë do të kenë Korenë e Jugut, ndërkohë që më 21 janar do të zhvillohen edhe finalet. /abcnews.al

MERCEDES BENZ AEGEAN CUP
SHQIPËRI-UKRAINË 1-0
Shënues:
Neziri
SHQIPËRIA: Lenja; Pano; Miftari; Stafa; Kaçanolli; Deda; Bajraktari; Çela; Neziri; Cereni; Selimi. (U aktivizuan: Halili, Kote, Tahiri; Musai; Blakqori; Jashari; Kraja). Trajner: Elvin Beqiri

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono