Shqipëria e Beqirit e katërta, na mund Irlanda në finalen e vogël

15:19 | 21/01/202015:190

Mbyllet “Mercedes Benz Aegean Cup” dhe Shqipëria u mposht 0-3 në finalen për vendin e tretë nga Irlanda. Kuqezinjtë e drejtuar nga Elvin Beqiri nuk kanë rezistuar dot ndaj bashkëmoshatarëve të tyre britanikë, duke pësuar që në minutën e 20-të.

Në fillimin e pjesës së dytë irlandezët kanë realizuar edhe golin e dytë, ndërkohë që e kishin ruajtur një edhe për në fund të takimit. Trajneri Beqiri kishte rreshtuar nga fillimi këta lojtarë: Simoni, Halili, Cela, Stafa, Pano, Kote (kapiten), Kacanolli, Beluli, Tahiri, Miftari dhe Selimi.

Gjatë ndeshje u aktivizuan edhe të tjerë lojtarë, si Cereni, Deda, Lenja, Musai, Kraja, Bajraktari. Shqipëria e mbyll në vend të katërt turneun e zhvilluar në Turqi, që e nisi me dy fitore ndaj Maqedonisë së Veriut dhe Ukrainës (të dyja me rezultat minimal 1-0). Veç Irlandës, më parë e ka mposhtur edhe Korea e Jugut. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono