Shqipëria do të kryesojë OSBE në 2020, SHBA përshëndet vendimin

12:02 | 07/12/2018

Misioni Amerikan pranë Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë, përshëndeti miratimin e kandidaturës së Shqipërisë, për kryesimin e OSBE-së në vitin 2020. Mesazhi urues është bërë nëpërmjet një postimi në tëitter i cili është shpërndarë edhe nga selia diplomatike e ambasadës amerikane në Tiranë.

Ne shpresojmë që të mbështesim Shqipërinë, pasi ajo të marrë këtë rol vendimtar- thuhet në reagimin e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë u mblodh në takimin e përvitshëm në Romë ku miratoi kandidaturën e Shqipërisë, për të kryesuar organizatën në vitin 2020. /abcnews.al


<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/mNL6MENmzxE” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono