Shqetësohet Interi, klubi gjerman futet në garë për sulmuesin

13:15 | 15/11/201913:150

Interi i Contes po e monitoron situatën e Oliver Giroud prej kohësh. Antonio Conte e konsideron francezin si elementin që i mungon sulmit interist. Por, orët e fundit në garë për Giroud janë futur dhe gjermanët e Dortmund duke shpresuar në një huazim të tij në merkaton e janarit.

Shkëlqimi i Tammy Abraham apo dhe paraqitjet e mira të Michy Batshuayi e kanë kthyer Giroud në zgjedhjen e tretë të trajnerit Lampard. Me një total prej 137 minutash lojë francezi kërkon më shumë hapësira sepse dëshiron të jetë protagonist me kombëtaren e Francës në Europian.

33-vjeçarit i është besuar dhe shiriti i kapitenit nga ana e trajnerit Deshamps dhe ai kërkon të luajë rregullisht që të jetë gati të udhëheqë Francën në finalet e Europianit. Kontrata e tij me londinezët përfundon në verë, prandaj Chelsea shpreson të fitojë 7 milionë € për të mos ta humbur me parametra zero sulmuesin. /abcnews.al

Oliver Giroud

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono