Shpëtohen dy turistë të huaj në Theth

10:04 | 30/10/201810:040

Dy turistë të huaj janë shpëtuar nga policia pasi kishin mbetur të bllokuar orej 8 orësh në Bjeshkët e Kaprres në Theth. Bëhet fjalë për një 27-vjeçare nga Holanda dhe një 33-vjeçar nga Irlanda e Veriut, të cilët kanë ngatërruar rrugën për të dalë në Qafën e Valbonës dhe kanë dalë në vendin e quajtur “Qafa e Pejës”.

Për gjetjen e tyre në ndihmë të forcave policore shkuan edhe banorët e zonës. Ata i gjetën dy turistët në vendin e quajtur “Maja e Jezercës, e cila është një zonë e thepisur dhe që rrezikonte jetën e tyre. Përveç kësja, dy të rinjtë gjendeshin në kushte të vështira pasi nuk kishin ushqim, ujë dhe kërcënoheshin nga kafshët e egra në zonë. Pas gjetjes ata u dërguan në Theth dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono