Shpëtohen dy pushuesit në Himarë

21:21 | 19/05/2019

Dy pushues u shpëtuan në Himarë pasi rrezikonin jetën në det. Ngjarja ndodhi këtë të diel rreth orës 13:45. Sipas njoftimit të uniformave blu, dy personat rrezikonin jetën në det për shkak të erës.

Ata kishin dalë me një gomone pa motor në det për të lundruar. Mirëpo për shkak të kohës së paqëndrueshme, era e madhe i kishte shtyrë në thellësi të detit./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono