Shpëtohen dy peshkatarë të izoluar

12:12 | 25/09/201812:120

Policia e Shkodrës ka arritur të shpëtojë dy peshkatarë, të cilët kishin mbetur të izoluar për shkak të baticës.

58-vjeçari B.T. dhe 56-vjeçari Gj.Z. kishin mbetur të izoluar në një urë druri në Velipojë që lidh lagunën e Vilunit me fshatin Rjoll.

Ata kishin shkuar me varkë për të peshkuar dhe kishin hipur në një urë druri  të prishur. Për shkak të baticës varka është larguar nga vendi dhe peshkatarët kanë mbetur të izoluar në urën e drurit.

Ata u nxorrën në breg rreth orës 23:50 të së hënës./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono