Shpërthimi në Slloveni, Çekiçi mes Spanjës dhe Polonisë

21:21 | 22/10/201921:210

Endri Çekiçi mund të transferohet në një ligë më të fortë sesa ajo e Sllovenisë. Futbollisti shqiptar pëlqehet në Spanjë dhe Poloni, ndërsa po shkëlqen për Olimpijan e Ljubljanës.

E ka gjetur veten plotësisht këtu, por shpejt mund të largohet. Kështu e ka futbolli, me lojtarët gjithnjë në kërkim të më të mirët dhe Endri Çekiçi pritet që të zhvendoset nga Sllovenia për në një ligë më të fortë europiane.

Mesfushori sulmues, i cili ka shënuar gola e ka shërbyer asiste këtë sezon për Olimpijan e Ljubljanës, ka zgjuar interesimin e klubeve në Spanjë dhe në Poloni. Kontaktet janë vendosur dhe mund të ketë një transferim që në janar të vitit të ardhshëm, ndonëse nuk bëhen të ditur emrat e klubeve që duan shërbimet e shqiptarit.

Çekiçi është aktualisht një nga lojtarët më të mirë të Ligës së Parë të Sllovenisë. Edhe pse jo në rol ofensiv, ai është shënuesi i dytë më i mirë i Olimpijas me 5 gola, i lënë pas vetëm nga sulmuesi kryesor, Ante Vukushiç, që ka 11 rrjeta.

Së fundi, ai shënoi nga goditja e dënimit në fitoren 6-0 ndaj Rudarit arritur në kryeqytetin Ljubljanë. Olimpija kryeson kampionatin me 30 pikë pas 14 ndeshjeve të luajtura, duke lënë 5 pikë pas kampionen Maribor.

Sa për Çekiçin, përveç transferimit në Spanjë apo Poloni, ai do të dëshironte të bëhej pjesë e kombëtares shqiptare, ndërsa për momentin është në listën e pritjes së trajnerit Edi Reja. /ABC NEWS 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono