Shpërthimi i vullkanit në Zelandën e Re, shkon në 16 numri i viktimave

08:56 | 15/12/201908:560

Ka shkuar në 16 numri i personave që humbën jetën si pasojë e shërthimit të vullkanit në Ishullin e Bardhë të Zelandës së Re.

Sipas autoriteteve vendase një person i cili ishte duke u trajtuar në spital pas shpërthimit të vullkanit ka vdekur, duke e çuar në 16 numrin e viktimave.

Viktima e paidentifikuar ndërroi jetë në Australi pasi u dërgua për trajtim. Rreth 20 persona janë nën kujdes intensiv të mjekëve me djegie të rënda.

Ekipet janë kthyer në  ishull ditën e sotme për të provuar të gjejnë dy trupa të tjerë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono