Shpërthimi i Neuer: Ky nuk është Bayerni, kemi një problem të madh

11:29 | 20/10/201911:290

Bundesliga e këtij sezoni është shumë e bukur dhe plot rivalitet. Ngjeshje e madhe në vendet e para, teksa Bayern Munchen nuk e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme. Ekipi i Niko Kovac renditet i treti me 15 pikë, ka fituar vetëm gjysmën e ndeshjeve dhe ka pësuar 10 gola deri tani.

Barazimi i djeshëm kundër Augsburgut në transfertë i ka zhgënjyer të gjithë në kampin bavarez. Kampionët pësuan golin e parë në sekondën e 27-të dhe të dytin në minutat shtesë. Manuel Neuer nuk përmbahet dhe zbulon problemin e madh të ekipit.

“Kemi fituar vetëm katër ndeshje nga tetë gjithsej dhe ky nuk është niveli ynë. Nëse pëson një gol në sekondat e parë dhe një tjetër pak para fundit, i bie që të ketë diçka. Ky është një problem psikologjik, ky nuk është Bayerni i vërtetë”, thekson kapiteni i Bayern Munchen. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono