Shpërthim tritoli banesës së Berti Taullaut në Lushnje (foto)

23:00 | 06/06/201923:000

Një shpërthim me tritol është dëgjuar mbrëmjen e së enjtes në lagjen “Loni Dhamo” të Lushnjes. Mësohet se pronari i banesës është Berti Taullau.

Ky i fundit është larguar me familjen jashtë vendit prej disa muajsh që kur vëllait të tij Sajmir Taullaut i bënë atentat në Lushnje.

Nga shpërthimi nuk ka të lënduar, por vetëm dëme materiale. Policia ka nisur hetimet për ngjarjen.

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono