Shpërthim në universitetin e Lionit

10:49 | 17/01/201910:490

Një shpërthim i fortë, i shoqëruar nga një zjarr i fuqishëm, u regjistrua mëngjesin e sotëm në kampusin e universitetin e Lion në qendër të Francës. Shpërthimi ndodhi në një zonë ku po punohej për rinovimin e ndërtesës.

Një person u plagos lehtë, ndërsa autoritetet franceze theksuan se situata ishte në kontroll dhe se personeli e studentët ishin të sigurtë.

Sipas të dhënave të para, shpërthimi u shkaktua nga tre bombola gazi që ndodheshin në kantier dhe që shpërthyen në çatinë e ndërtesës. Nga aty nisi dhe zjarri që krijoi një tym të dendur të zi./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono