VIDEO/ Shpërthim tritoli në një banesë në Dibër, para një viti i vranë djalin

14:35 | 08/11/201914:350

Një shpërthim me tritol ka ndodhur në një banesë në Maqellarë.

Nga të dhenat e para shpërthimi ka ndodhur në banesën e shtetasit Gazmir Kosiçi.

Nga shpërthimi është lënduar në këmbë dhe po merr mjekim në spital jashtë rrezikut për jetën shtetasi I.K, 30 vjeç, i cili ishte duke ushqyer bagëtitë në momentin që ka shpërthyer lënda plasëse.

Ndërkohë,  para një viti Gazmir Kosiçit i kanë vrarë djalin Elsi Kosiçi. 32-vjeçari, u ekzekutua në oborrin e banesës së tij, aty ku sot është vendosur tritol.

Ngjarja e rëndë tronditi familjen Kosiçi një vit më parë, teksa në momentin që kanë dalë jashtë, panë trupin e pajetë të 32- vjeçarit.

Autori i dyshuar për vrasjen ishte Mehmut Gega, 24 vjeç. Shkak për vrasjen e 32-vjeçarit asokohe u tha se kanë qenë konfliktet e vazhdueshme mes tyre.

Njoftimi i policisë:

Në Maqellarë, në murin e stallës  së bagëtive pas banesës se shtetasit G. K. ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse.

Nga ciflat e blloqeve të betonit të murit rrethues është lënduar në këmbë dhe po merr mjekim në spital jashtë rrezikut për jetën shtetasi I.K, 30 vjeç, i cili ishte duke ushqyer bagëtitë në momentin që ka shpërthyer lënda plasëse.

Në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor  dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes. Janë sekuestruar kamera sigurie dhe çdo provë që mund të çojë në zbardhjen e ngjarjes.

 

/abcnews.al

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono