Shpërthim i fuqishëm në Paris, 4 viktima

14:04 | 12/01/2019

Katër viktima dhe me dhjetëra të plagosur si pasojë i një shpërthimi në një furrë buke në Paris mëngjesin e të shtunës. 10 prej tyre janë në gjendje kritike për jetën. Policia dhe mediat franceze konfirmuan se shkaku ishte një rrjedhje gazi

Një shpërthim i fuqishëm mëngjesin e të shtunës në Paris ka shkaktuar katër viktima dhe dhjetëra të plagosur prej të cilëve 10 në gjendje të rëndë. Shpërthimi u shkaktua në një furrë buke në lagjen e Opera, në rrugën Treviz jo shumë larg teatrit “Foli Berger”.

Sipas të dhënave të policisë prej 2 prej viktiamve janë zjarrfikës, ndërsa dy të tjerët civilë. Një nga zjarrfikësit ka qëndruar nën rrënoja për disa minuta

Shpërthimi ndodhi në një ndërtesë të lagjes turistike të Grand Bulevard, teksa zjarrfikësit ndodheshin brenda ndërtesës për të ndaluar një rrjedhje gazi. Ministri i brendshëm francez Kastaner, Kryeministri Filip dhe kryebashkiakja e Parisit Hidalgo vizituan vendngjarjen.

Zjarri i shkaktuar nga shpërthimi në furrën e bukës ka thyer disa vitrina të dyqaneve pranë duke u shpërndarë deri në 100 metër./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono