Shpërthen sulmuesi i Interit: Kore raciste nga tifozët çekë, UEFA të marrë masa
Lukaku dhe Martinez

17:30 | 28/11/201917:300

Lautaro Martinez dhe Romelu Lukaku i dhuruan një fitore shumë të rëndësishme Interit mbrëmjen e kaluar. Ekipi i Antonio Contes mposhti 1-3 Slavia Prague në Çeki dhe tani i mjafton një fitore në “San Siro” përballë Barcelonës për t’u kualifikuar më tej në Champions League.

Argjentinasi shënoi dy gola, ndërsa bomberi belg shënoi golin tjetër dhe i dhuroi kolegut të repartit dy asiste. Racizmi nuk mungoi në këtë përballje dhe Lukaku ishte “objektivi” i tifozëve çekë. Sulmuesi i Interit tregon gjithçka ndodhi në një prononcim për Esporte Interativo dhe i bën thirrje UEFA-s të ndërhyjë.

Gjatë ndeshjes pati dy raste kur tifozët kryen kore raciste kundrejt meje. Kjo nuk është një gjë e mirë, jemi në vitin 2019 dhe ka shumë lojtarë nga kombësi të ndryshme nëpër skuadra. Këta tifozë po sillen keq dhe janë një shembull negativ për fëmijët e vegjël. Shpresoj që UEFA të bëjë diçka, sepse i gjithë stadiumi u soll në atë mënyrë pas golit të parë të Lautaros. Do të reagoj nëse dëgjoj përsëri kore raciste në të ardhmen“, përfundon sulmuesi i ekipit zikaltër. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono