“Shpërthen” Cicani: Si mund ta bëjë Tirana diçka të tillë?!

23:25 | 09/12/201923:250

Gazetari Anton Cicani foli në studiot e ABC News në emisionin “Pressing”, aty nuk u përmbajt aspak në analizën e tij për klubin e Tiranës. Sipas Cicanit, pjesa administrative e klubit bardheblu është shumë e gabuar: “Tirana klub i madh sa i takon tifozëve, por shumë i vogël në pjesën administrative. Mjafton që nga mënyra sesi komunikon me mediet ose me pjesën tjetër që është. Një klub që është i ndërtuar për titull kampion dhe për të dhuruar spektakël, për të rikthyer lavdinë.

Si është e mundur që të bëjë një postim: Mbyllet ndeshja në “Selman Stermasi”. Marrin grumbull me komente negative dhe më pas fshijnë postimet. Shkallët e suksesit ndërtohet nga ABC-ja. E nisa nga fillimi, do të vazhdoj te pjesa tjetër. Komunikohet një trajner, gjithçka duket shumë mirë. Në dukje.

Më pas, largohet trajneri. Më përpara, ai del në një tjetër spektakël mediatik, duke thënë se gabova me atë që thashë. Hera e dytë. Mema bëri të njëjtin veprim. Çuditërisht, Tirana që ka shpenzuar shumë para për futbollistë, thotë që nuk ka futbollistë.

Nëse Pashk Laska do të ishte drejtues te Tirana, për dy-tre vite do të dilte kampion. Dua të them se te Tirana vazhdojnë të mendojnë se fajin e kanë futbollistët. Jo, nuk e kanë fajin ata. Janë profesionistë të mirëpaguar, kanë luajtur mirë kudo ku ka qenë”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono