Shpërthen bombola e gazit, plagosen pronarët e shtëpisë

08:28 | 17/07/201908:280

Një bombol gazi ka shpërthyer mëngjesin e sotëm duke shkatërruar totalisht banesën e familjes Selimi në Selenicë të Vlorës. Nga shpërthimi kanë mbetur të plagosur burrë e grua.

Kjo është ajo çfarë ka mbetur pas shpërthimit të një bombole gazi në shtëpinë e familjes Selimi që ndodhet në Selenicë të Vlorës.

Gjatë natës nga bombola ka rrjedhur gaz dhe në mëngjes kur zonja e shtëpisë ka ndezur dritën e gjithë banesa është përfshirë nga flakët.

I plagosur ka mbetur edhe bashkëshorti i saj Rexhep Selimi megjithëse ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Mimoza ka marrë plagë të rënda dhe pasi iu dha ndihma e parë në spitalin e Vlorës është dërguar në Tiranë.

Djali i çiftit të plagosur është në ankth për prindërit e tij. Bashkëshortët Selimi kanë edhe një fëmijë tjetër i cili nuk jeton në Selenicë.

Fqinjët  sapo kanë dëgjuar shpërthimin njoftuan policinë.

Nënkryetari i bashkisë Selenicë Neim Veshaj thotë se situata po shihet me vëmendje nga pushteti vendor.

Shkak për shpërthimin dyshohet të jetë bërë rrjedhja e gazit nga bombola./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono